• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kızartma kokusu nasıl giderilir?

Kızartma kokusu nasıl giderilir?

Mutfakta sıkça kullandığımız kızartma yöntemi, tüm evi ağır bir kokuya mâruz bırakmaktadır. Odaları kızartma kokusu sardığında bu kokuyu gidermek için genelde cam, kapı açarız. Ancak bu bize hızlı çözüm vermez malesef. Bir de misafir gelecekse, daha hızlı gidermemiz gerekir bu kokuyu. İşte bu aşamada kızartma kokusunu gidermek için pratik bir yönteme ihtiyacımız olur. Evdeki kızartma […]

Mutfakta sıkça kullandığımız kızartma yöntemi, tüm evi ağır bir kokuya mâruz bırakmaktadır. Odaları kızartma kokusu sardığında bu kokuyu gidermek için genelde cam, kapı açarız. Ancak bu bize hızlı çözüm vermez malesef. Bir de misafir gelecekse, daha hızlı gidermemiz gerekir bu kokuyu. İşte bu aşamada kızartma kokusunu gidermek için pratik bir yönteme ihtiyacımız olur.

Evdeki kızartma kokusu nasıl giderilir diye merak ediyorsanız, işte size pratik yöntemler… ?

1- Kızartma kokusunu gidermek için;

Kızartma yaptıktan sonra bir tavanın içine biraz vernel çamaşır yumuşatıcısı ve bir miktar da su dolduralım. Vernelli su karışımını ocakta kaynatalım. Hem eviniz mis gibi kokacak, hem de kızartma kokusundan eser kalmayacak.

2- Kızartma kokusunu gidermek için;

Bir tavaya biraz sıcak su ve yarım su bardağı sirke koyalım. Üzerine de limon suyu ilave edelim. Yine ocakta kaynatalım. Bu sayede mutfaktaki kızartma kokusu yok olacaktır. Sirke kokusunu sevmeyenler, ilk yöntemi denemeli. ?

3- Kızartma kokusunu gidermek için;

Kızartma yapmaya başlamadan önce mutfakta kokulu mumlar yakın. Bu mumların kokusu, kızartma kokusunu bastıracak.

4- Kızartma kokusunu gidermek için;

Cezvenin içine bir miktar türk kahvesi koyun ve bu kahveyi ocakta kavurun. Kavrulmuş kahve kokusu evin her yerini kaplayacak ve kızartma kokusunu tüm odalarda yok edecek.

5- Kızartma kokusunu gidermek için;

Kızartma yapmaya başladığınız anda bir kaba su koyun ve içine 4-5 tane defne yaprağı atın. Kızartma yaptığınız süre boyunca defne yaprağını ocakta kaynatın. Defne yapraklarının mis kokusu, kızartma kokusunu bastıracaktır.

6- Kızartma kokusunu gidermek için;

Kızartma yaptıktan sonra, tavanın içine bir dilim limonu ve bir tutam maydonozu atın. Maydonoz ve limon kokusu, kızartma kokusunu bastırma konusunda oldukça etkili bir ikilidir.

No votes yet.
Please wait...
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Araç çubuğuna atla